poniedziałek, 30 marca 2015

DIY Peeling pomarańczowy

Co powiecie na peeling pomarańczowy domowej roboty?

Kosmetyki na bazie pomarańczy wyrównują koloryt skóry, mają działanie nawilżające, oczyszczające, zwalczają celullit, a zawarty w nich olejek eteryczny ma działanie odprężające, antybakteryjne i antyseptyczne.

Owoc  wprost idealnie nadaje się do zastosowań kosmetycznych przez cały rok, a zwłaszcza po zimie, kiedy cera jest sucha, poszarzała i brakuje jej sprężystości.

Prawda ile zawdzięczamy temu pięknemu owocowi? Dlaczego więc nie zrobić prosty i łatwy do wykonania kosmetyk jak peeling ze skórką pomarańczy do ciała i twarzy?Substancje aktywne: Pomarańcz to źródło cennych składników mineralnych, witamin, a zwłaszcza witaminy C.

Składniki do sporządzenia peelingu do ciała:

  • cukier biały,
  • oliwa z oliwek ,
  • miód płynny,
  • olej kokosowy,
  • skórka pomarańczy,

Peeling pomarańczowy do ciała
Połącz ze sobą pół szklanki cukru, kilka łyżek oliwy z oliwy, dwie łyżki miodu, 2 łyżki oleju kokosowego i drobno posiekanej skórki z połowy pomarańczy, łyżeczkę soku pomarańczowego. Składniki dokładnie wymieszaj i rozprowadzić na zwilżone ciało.

Peeling pomarańczowy do twarzy
Świeżo wyciśnięty sok z pomarańczy połącz z 4 łyżkami  zmielonych płatków owsianymi  i kilkoma łyżeczkami oliwy z oliwy. Peeling rozprowadź po twarzy delikatnie masując.

A poniżej kilka zdjęć peelingu do ciała, prawda, że smacznie i apetycznie wygląda? A jak pachnie :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...