piątek, 8 maja 2015

Zrób musujące babeczki do kąpieli

Po ciężkim dniu pracy, a już zwłaszcza po tygodniu, warto się zrelaksować w odprężającej i aromatycznej kąpieli, dlatego warto zrobić babeczki musujące do kąpieli. Babeczki zrobisz w  bardzo prosty sposób wystarczy, że sięgniesz po kilka składników, które znajdziesz we własnej kuchni. Zapraszam na post


Do sporządzenia babeczek potrzebować będziesz:
  • kwasek cytrynowy,
  • sodę oczyszczoną,
  • olej lub macerat olejowy,
  • forma silikonowa do wypieku babeczek,
  • olejek eteryczny,
  • barwnik spożywczy opcjonalnie.

Wykonanie

1. Zmieszaj ze sobą 3 części sody z 1 częścią kwasku, na jedną formę silikonową przypada 40 g, a więc zmieszaj 30 g sody z 10 g kwasku cytrynowego.
2. Dodaj 2-3 kropelki barwnika spożywczego i 2 kropelki olejku eterycznego.
3. Następnie dodaj dwie-trzy łyżeczki oleju np. z pestek winogron lub oliwy z oliwek itd. Pamiętaj, aby konsystencja babeczki była lekko wilgotna, przybrała konsystencję mokrego piasku, im dasz więcej oleju, tym babeczka szybciej będzie rosnąć i powstaną brzydkie duże pory. Wiem coś na ten temat :)
 4. Uformuj swoją babeczkę dokładnie wypełnij formę silikonową przygotowaną masą. Jeżeli dasz za dużo oleju babeczka może nawet 'wykipić' z formy i będzie miała brzydkie pory. Babeczka po kilku godzinach będzie sucha i gotowa do użycia.

Pamiętaj, aby w czasie tworzenia babeczki nie dostała się wilgoć.

Moje musujące babeczki stworzyłam na bazie maceratu marchewkowego i porzeczkowego! :)  Macerat marchewkowy pięknie zabarwił moje babeczki na  lekko żółty kolor.

Tworzenie takich babeczek jest łatwe i nieskomplikowane jak również świetną zabawą dla dzieci i dorosłych :).Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...