niedziela, 22 listopada 2015

Niedziela dla włosów cz.1 Nawilżanie włosów

Nawilżanie włosów to bardzo ważna kwestia, włosom którym brakuje nawilżenia są spuszone, matowe i nieprzyjemne w dotyku, pomóc mogą naturalne metody jak płukanka z malwy czarnej,  żywokostu lekarskiego i żel z siemienia lnianego. Płukanki mają działanie nawilżające, powlekające, osłaniające, dodatkowe mają właściwości przeciwzmarszczkowe, uśmierzające i łagodzące podrażnianie.


Jak sporządzić żel z siemienia lnianego:

  • 2 łyżeczki siemienia lnianego (siemię zakupione w sklepie),
  • szklanka wody,
Siemię lniane należy zalać niewielką ilością wrzątku i gotować ok. 5 minut na niewielkim ogniu, cały czas mieszając.  Po paru minutach powstanie żel, które trzeba odsączyć na sitku i poczekać, aż ostygnie.

Właściwości żelu z siemię lnianego:

Żel ma działanie nawilżające, powlekające, wygładzające, a także uśmierza podrażnienia.  Dzięki tym właściwościom można stosować żel zarówno na skórę głowy, włosy jak i cerę.


Jak sporządzić tonik z malwy czarnej?

  • 1 łyżkę kwiatów,
  • szklanka wody, 
Kwiaty czarnej malwy zalać szklanką wody gorącej i macerować 20-30 minut. Gotować pod przykryciem 3 minuty. Odstawić na 10 min i przecedzić.

Właściwości malwy czarnej.
Dzięki zawartym flawonoidom, antocyjanom i związkom śluzowym napar z czarnej malwy działa kojąco na skórę głowy i twarzy, nawilża, odżywia, również niweluje wolne rodniki, przez co ma działanie antyoksydacyjnie.   Płukankę stosuje się do przyciemniania włosów, dlatego polecam je zwłaszcza brunetkom.

Jak sporządzić tonik z żywokostu lekarskiego?


  • 4 łyżki korzeni żywokostu lekarskiego lub 2 łyżki ziela
  • 2 szklanki wody
Żywokost zalać wodą, gotować przez 10 minut odstawić na 10 minut i przecedzić.

Właściwości żywokostu lekarskiego
Działa wygładzająco, powlekająco, zmiękczająco, przeciwzmarszczkowo, nawilżająco.

Dzięki tym właściwościom żywokost może być wykorzystywany do maseczek, toników nawilżających, przeciwzmarszczkowych, ale również płukanek do włosów łamliwych, suchych i pozbawionych blasku, na łupież pstry i suchy.


Gdzie można kupić poszczególne składniki?
  • Żywokost lekarski kupisz TUTAJ
  • Siemię lniane kupisz TUTAJ

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...