sobota, 7 lutego 2015

Dermika delikatny płyn do demakijażu

Ostatnio zaczęłam używać delikatnego płynu micelarnego ze świetlika do cery wrażliwej firmy Dermika. Płyn  ten nie jest perfumowany, nie podrażnia skóry i pełni dobre funkcję myjące. Producent zapewnia,  również iż nie powoduje szczypania i łzawienia oczu, dodatkowo nawilża skórę, działa kojąco,  dając uczucie komfortu oraz odświeżenia. Jak najbardziej mogę zgodzić się z tą tezą.Skład jest bardzo krótki, kosmetyk zawiera tylko siedem substancji. Jak już wcześniej pisałam nie jest perfumowany, ani barwiony co wyklucza wystąpienie potencjalnych reakcji alergicznych.


W płynie do demakijażu firmy Dermika  występuje ekstrakt z ziela świetlika  Euphrasia Officinalis Extract, który ma działanie przeciwzapalne, a zawarta w nim aukubina hamuje uwalnianie histaminy, działając przeciwalergiczne. Dodatkowo zawarte garbniki i kwasy polifenolowe uszczelniają naczynia krwionośne, a także działają przeciwbakteryjnie.Kolejnym ciekawym składnikiem, z którym jak do tej pory nie spotkałam się to Polyaminopropyl Biguide jest to substancja antyseptyczna pełniąca również funkcję  konserwantu w kosmetyku. Ciekawostką jest to, że ten składnik stosowany jest w roztworze do szkieł kontaktowych oraz dezodorantach do ciała. Jest to substancja polimerowa, która  nie podrażnia skóry.l.p
Składnik
Funkcja
Opis
1
Aqua


Rozpuszczalnik
Rozpuszczalnik
2
PEG-6 Capric/Caprylic Glycerides


Emulgator
Substancja myjąca
Glicerydy mieszaniny kwasów kaprylowego i kaprynowego oksyetylenowane 6 molami tlenku etylenu
Substancja myjąca
Bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie, stabilny chemicznie i niewrażliwy na zmiany pH.
Stabilizator emulsji-stabilizuję fazę wodną i tłuszczową w kosmetyku. Stabilizator typu O/W. Umożliwia połączenie z wodą substancji nierozpuszczalnych lub trudno rozpuszczalnych w wodzie – ekstraktów roślinnych, olejków eterycznych i zapachowych a nawet maseł i ciężkich olejów.

3
 Euphrasia Offcinalis Extract


Substancja  aktywna
Ekstrakt z ziela świetlika  Euphrasia Officinalis Extract
Działanie przeciwzapalne, przeciwalergiczne, przeciwbakteryjne. Dodatkowo uszczelniania naczynia krwionośne.
4
Glycerin


Substancja nawilżająca Gliceryna
Humektant - zapobiega krystalizacji (wysychaniu) masy kosmetycznej przy ujściu butelki, tuby itp. Wspomaga działanie konserwujące poprzez obniżenie aktywności wody, która jest doskonałą pożywką dla drobnoustrojów.
Hydrofilowa substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, dzięki czemu pełni rolę promotor przenikania - ułatwia w ten sposób transport innych substancji w głąb skóry.
Humektant
5
Disodium EDTA


Konserwant
Związek kompleksujący jony metali w kosmetykach, konserwant.

6
Polyaminopropyl Biguanide


Konserwant

Związek bardzo dobrze tolerowany przez skórę, oczy i włosy. Ma właściwości antyseptyczne i jest bardzo delikatny.Ja jestem bardzo zadowolona z tego kosmetyku, po stosowaniu płynu cera jest lekko nawilżona jak i nie podrażniona, dodatkowo płyn bez problemu zmywa cały makijaż. Chciałam jeszcze dodać, że cieszy mnie fakt, iż producent postarał się, aby dobrać składniki delikatne dla skóry, jednocześnie pozbywając się potencjalnych alergenów w postaci perfum, barwników.

Opakowanie jest bardzo eleganckie jak również praktyczne. Aby aplikować płyn na wacik wystarczyć leciutko przekręcić złotą nakrętkę, która nie odkręca się do końca, a więc nie trzeba jej zdejmować co jest dużym plusem.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...