wtorek, 29 lipca 2014

Joanna Apteczka Babuni masło do ciała odżwycze do skóry suchej

Masło do ciała Firmy Joanna
http://zarzeccydrogerie.pl/pl_PL/p/Joanna-Z-apteczki-babuni-maslo-do-ciala-odzywcze-300g/1237?preview=trueh


Dzisiaj przetestował odżywcze masło do ciała apteczki Babuni firmy Joanna  do skóry suchej o pojemności 300g ze sklepu ZarzeccyDrogerie.pl

Pierwsze na co zwracam uwagę  przy testowaniu kosmetyku jest zapach. Jeżeli ktoś lubi mocno perfumowane balsamy/masła do ciała to mogę zdecydowanie polecić tej firmy kosmetyk.

Konsystencja masła jest gęsta. Po aplikacji warstwy kremu odczekałam  kilku minut, aż powoli wchłonie się a następnie dokładnie go rozsmarowałam.

http://zarzeccydrogerie.pl/pl_PL/p/Joanna-Z-apteczki-babuni-maslo-do-ciala-odzywcze-300g/1237?preview=true

Masło w przeciwieństwie do balsamu potrzebuje czasu na wchłonięcie. Skóra w miejscu aplikacji kremu jest tłusta, należy o tym pamiętać, dlatego lepiej robić to wieczorem po kąpieli kiedy mamy ‘dużo’ czasu, aniżeli rano.

Jeżeli chodzi o moją opinię, myślę, że z czystym sumieniem mogę polecić to masło. Skóra po aplikacji kremu jest gładka i nawilżona.

Na pewno część z Was kiedykolwiek zastanawiała się jaka jest różnica między masłem do ciało, a balsamem. Przede wszystkim masło do ciała jest ‘cięższe’ ma gęstszą konsystencję niż balsam.

Masło do ciała składa się zazwyczaj z kombinacji olejów, części smarnych jak: masło shea, olej z pestek słonecznika, olej kokosowy, oliwa z oliwek itd. Z tego powodu konsystencja masła do ciała jest gęstsza i dłużej wchłania się w skórę niż balsam. Przez co zostawia na skórzę nieco oleistą barierę która może utrzymywać się od kilku minut, a nawet do kilku godzin, w zależności od zastosowanych olejów przez producenta.  Zdecydowany plus masła jest to że mocno nawilża skórę, dzieje się tak dzięki dużej zawartości emolientów  jak np: Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Caprylic / Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Paraffinum Liquidum, Petrolatum Cyclopentasiloxane, Dimethicone

Emolienty tworzą warstwę ochronną na powierzchni skóry, zapobiegając utracie wody z naskórka i warstwy rogowej, przez co zmiękczają i nawilżają skórę.

Producenci często stosują modyfikatory reologii, które wpływają na właściwości aplikacyjne preparatów, co decyduje o odbiorze kremu przez konsumentów czyli nas. To że masło do ciała jest ‘gęste’ spowodowane jest dodaniem różnego rodzaju zagęstników czyli modyfikatorów reologii, które zwiększają lepkość (nie gęstość kremu bardzo ważne) najczęściej substancje tłuszczowe, polimery te natomiast utrudniają przepływanie wody między warstwami preparatu. Modyfikatory lepkości bardzo często pełnią wiele funkcji, wpływają m.in. na stabilność preparatu, substancji nawilżających jak Sodium Polyacrylate, czy Acrylate Crosspolymer.

Modyfikatory lepkości: Caprylic / Capric Triglyceride, Petrolatu, Cyclohexasiloxane, Dimethicone, Acrylate/C-10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Polyacrylate 
Skład kremu:


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...