wtorek, 6 stycznia 2015

Czekoladowy peeling cukrowy do ciała

Nigdy wcześniej nie używałam peelingów cukrowych, zatem postanowiłam skusić się i przetestować Peeling Paloma Body SPA złuszczająco-odżywczy. Jestem bardzo zadowolona z właściwości tego peelingu i w jaki sposób wpływa na skórę.
W skład peelingu wchodzą naturalne kryształki cukru, które złuszczają martwy naskórek pobudzając mikrokrążenie. Zawarte w peelingu substancje tłuszczowe jak masło Shea, olejek makademia i olejek migdałowy tworzą na skórze warstwę okluzyjną, zapobiegając nadmiernemu odparowaniu wody i równocześnie zmiękczając i wygładzając skórę.

Wspomniany wyżej olej migdałowy wytwarzany jest ze słodkiej odmiany migdałów, w celach kosmetycznych nie wykorzystuje się gorzkich migdałów, gdyż znajduje się w nich szkodliwy cyjanowodór. Olej migdałowy korzystnie działa na cerę wrażliwą, suchą, dojrzałą. W skład oleju migdałowy wchodzą witaminy: witaminy A, E, D i z grupy B.

Witamina A i E  są to witaminy, które opóźniają proces starzenia się skóry. Witamina D chroni przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi, witamina B zapobiega odwodnieniu się komórek. W skład oleju wchodzi również kwas linolowy i oleinowy, które zmiękczają naskórek i warstwę lipidową skóry. Witamina A  występuje  również w postaci Palimitynianu Retinolu, który wyrównuje koloryt skóry, przebarwienia, a także stymuluje syntezę kolagenu, co wpływa na spowolnienie procesów starzenia się. Wpływ witaminy A  na nasz organizm jest na tyle ciekawe, że pozwolę opisać jej działania w osobnym artykule.

Olejek makademia otrzymywany jest w wyniku tłoczenia orzeszków makadamii ma działanie silnie ujędrniające, a także uelastyczniające zwiotczałą skórę.

Czytając skład peelingu warto zwrócić uwagę na Octan tokoferolu. Jest to ester kwasu octowego i witaminy E. Octan tokoferolu powoli hydrolizuje na powierzchni skóry innymi słowy uwalnia się witamina E, która zapewnia ochronę przed promieniowaniem UV.

Konsystencja
Konsystencja Peelingu jest mocno zbita. Początkowo miałam problem, aby wybrać go z opakowania. Peeling Paloma Body Spa jest zupełnie innym peelingiem jaki ostatnio używałam o zapachu bzu firmy Joanna, który był bardzo luźny i leisty.
Zapach peelingu Paloma Body SPA jest bardzo przyjemny i intensywny, a aromat czekolady przepyszny!

Zastosowanie
Przed zastosowanie peelingu należy nawilżyć ciało, ułatwi to rozprowadzanie kosmetyku. Peeling cukrowy mocno zdziera naskórek, ale również nawilża.  Substancje tłuszczowe zawarte w peelingu intensywnie nawilżają natłuszczają skórę, która jest delikatna i zmiękczona.

Moja Opinia
Początkowo byłam zrażona bardzo twardą konsystencją peelingu, gdyż byłam przyzwyczajona do zupełnie innych konsystencji,. Jest to mój pierwszy peeling cukrowy i na pewno będę próbować kolejnych. Jak wcześniej wspomniała skóra po zastosowaniu peelingu jest mocno nawilżona, odżywiona, natłuszczona i dodatkowo przepięknie pachnie czekoladą.

Skład
Poniżej umieszczam skład tabeli. Skład substancji jest podany od największego do najmniejszego stężenia w kosmetyku.l.p
Składnik
Funkcja
Opis
1
Sucrose

Czynnik złuszczający
Saharoza, Cukier
2
Petrolatum
Emolient
Wazelina
Emolient tłusty nie powoduje zaskórników.
Tworzy warstwę okluzyjną na powierzchni skóry zapobiegając nadmiernemu odparowaniu wody, zmiękczając i wygładzając skórę i włosy.
Paraffinum Liquidum


Emolient

Ciekła parafina
Emolient tłusty nie powoduje zaskórniki. Tworzy warstwę okluzyjną na powierzchni skóry zapobiegając nadmiernemu odparowaniu wody, zmiękcza, wygładza skórę i włosy.
Wykazuje działanie regenerujące.
Substancja antystatyczna.
Stanowi bazę dla innych kosmetyków: może być plastyfikatorem, rozpuszczalnikiem substancji hydrofobowych.
4
 Tribehenin


Stabilizator emulsji
Stabilizator emulsji-chroni krem przed rozwarstwieniem, przedłużając trwałość kosmetyku..

5
Ceteareth-20


Substancja myjąca
Oksyetylenowana 20 molami tlenku etylenu mieszanina alkoholu cetylowego i stearynowego.

Stabilizator emulsji-chroni krem przed rozwarstwieniem, przedłużając trwałość kosmetyku.
Modyfikator reologii-odpowiada  za konsystencję preparatu..
Solubizator- umożliwia wprowadzenie do roztworu substancji nierozpuszczalnych w wodzie.Stabilizator emulsji


Modyfikator reologii

Solubizator

6
Laureth-4


Substancja zwilżająca
3,6,9,12-tetraoksatetrakozan-1-ol
Substancja zwilżająca-ułatwia kontakt mytej powierzchni z roztworem myjącym. Ułatwia usuwanie zanieczyszczenie ze skóry, ma działanie antystatyczne.
Stabilizator emulsji-stabilizuję fazę wodną i tłuszczową w kosmetyku.
Modyfikator reologii-odpowiada  za konsystencję preparatu..
Stabilizator emulsji


Modyfikator reologii
7
Butyrospermum Parkii (Shea Butter) 


Emolient tłusty

Masło shea, masło karite, masło z masłosza

Naturalny tłuszcz o barwie żółtej lub w kolorze kości słoniowej, otrzymywany z owoców (orzechów) afrykańskiego drzewa Vitellaria paradoxa (masłosz Parka).

Emolient tłusty może być komedogenny- tworzy zaskórniki.
Tworzy warstwę okluzyjną na powierzchni skóry zapobiega nadmiernemu odparowaniu wody, zmiękczając i wygładzając skórę i włosy. Ma działanie regenerujące.


8
Macadamia Terfnifolia seed oil


Emolient tłusty

Jasnożółty olej otrzymywany poprzez tłoczenie nasion makadamii (Macadamia integrifolia). Zawiera 57% kwasu olejowego, 25% kwasu palmitynowego, 15% nasyconych kwasów tłuszczowych, bogaty w witaminy: A, B, E oraz składniki mineralne.

Emolient tłusty może być komedogenny- tworzący zaskórniki.
Tworzy warstwę okluzyjną na powierzchni skóry zapobiega nadmiernemu odparowaniu wody, zmiękczając i wygładzając skórę i włosy.


.
9
Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil


Emolient tłusty

Olej ze słodkich migdałów ma bursztynowy kolor oraz lekki charakterystyczny zapach. W temperaturze pokojowej jest ciekły. Olej ze słodkich migdałów zawiera kwas oleinowy, linolowy oraz witaminy:  A, B1, B2, B6, D i E. Tłoczony z nasion drzewa migdałowego.

Emolient tłusty może być komedogenny- tworzący zaskórniki. Tworzy warstwę okluzyjną na powierzchni skóry zapobiega nadmiernemu odparowaniu wody, zmiękczając i wygładzając skórę i włosy.
10
Aqua

Rozpuszczalnik
Rozpuszczalnik
11
Parfum12
Paraffin


Emolient tłusty
Emolient tłusty niekomedogenny- nie tworzy zaskórniki. Tworzy warstwę okluzyjną na powierzchni skóry zapobiega nadmiernemu odparowaniu wody, zmiękczając i wygładzając skórę i włosy.

Modyfikator reologii-zwiększa lepkość w kosmetyku. Pełni rolę również lepiszcza w kosmetyku.
Stabilizator emulsji-chroni krem przed rozwarstwieniem, przedłużając trwałość kosmetyku.

Modyfikator reologiiStabilizator emulsji
13
 Tocopheryl Acetate


Substancja Aktywna.
Ester Witaminy E.
Hamuje proces starzenia skóry. Chroni przed działaniem UV i dymu papierosowego.
Zapobiega powstawaniu  stanów zapalnych w skórze.
14
Retinyl Palmitate


Substancja Aktywna.
Jasnożółty tłuszcz.
Retinol podstawowa forma witamy A.
Spowalnia proces starzenia się skóry. Chroni przed działaniem UV.
Wyrównuje kolor i przebarwienia skóry.
Stymuluję syntezę kolagenu.


15
Benzyl Benzoate


Kompozycja zapachowa
Benzoesan benzylu. Ester benzylowy kwasu benzoesowego.
16
Cl19140

Barwnik
Cytrynowo żółty barwnik
17
Cl42090

Barwnik
Zielonkawoniebieski barwnik.
18
Cl14700

BarwnikRelated Posts Plugin for WordPress, Blogger...