wtorek, 4 listopada 2014

Liście zielonej oliwki o nowej serii Ziaji i o właściwościach oleuropeiny w kosmetykach i nie tylko.

Firma kosmetyczna Ziaja wydała nową serię z okazji 25-lecia marki Ziaja liście zielonej oliwki.
Z wielką przyjemnością przetestowałam kosmetyki tej serii, a mianowicie skoncentrowany krem oliwkowy foto-ochronny, a także peeling do ciała drobnioziarnisty.Seria kosmetyków zawiera ekstrakt z zielonej oliwki, które zawierają oleuropeinę-naturalny przeciwutleniacz, jest to niezwykle zbawienny składnik dla naszego organizmu, który znalazł zastosowanie w kosmetykach jak również w lekach.

Oleuropeina jest to monoterpen glikozydowy z grupy sekoirydoidów, która ulega hydrolizie dając kwas eleonowy, aglikon. Produkty hydrolizy jak i sama oleuropeina zwalczają patogeny, rozpuszczając zewnętrzną błonę komórkową intruzów, dlatego związki chemiczne charakteryzują się silnymi właściwościami antygrzybicznymi, działając na infekcje grzybicy stóp, paznokci, a także pasożyty. Oleuropeina ma silne działanie antyoksydacyjne przeciwdziałając nowotworom jak i procesom starzenia się. Oddziałuje także na układ sercowo-naczyniowy zwiększając przepływ krwi w naczyniach wieńcowych, zapewnia obniżenie poziomu złego cholesterolu, normalizuje ciśnienie tętnicze oraz poziom cukru we krwi, wykazuje też właściwości łagodzące arytmię oraz zapobiegające skurczom mięśni.

Ogromną zaletą oleuropeiny, której właściwości wykorzystuje się w kosmetyce to  ochrona skóry przed działaniem promieniowania UVB, jak również działanie konserwujące.
Ja bardzo lubię peeling dlatego z wielką ciekawością przetestowałam oliwkowy peeling.

 Ziaja liście zielonej oliwki oliwkowy peeling drobnoziarnisty 200ml

Zapach:
Zapach kosmetyku jest bardzo przyjemny, delikatny jak wszystkie kosmetyki Ziaji za co bardzo cenię kosmetyki tej firmy.

Konsystencja

Peeling ma dość rzadką konsystencję, zaś granulki peelingujące są drobne i ostre. Z powodu występujących ostrych granulek delikatnie masowałam kolistymi ruchami skórę twarzy, zaś mocniej na pozostałych częściach ciała, gdzie skóra jest grubsza. Po zastosowaniu peelingu naskórek był delikatny i odświeżony, a pory na twarzy zwężone.

Po zastosowaniu peelingu naniosłam na twarz  skoncetrowanegy krem Ziaja liście zielonej oliwki i delikatnie go wklepałam. Krem ma bardzo przyjemny i delikatny zapach, dzięki występującym emolientom w składzie kremu skóra po aplikacji była zmiękczona i nawilżona.

Ziaja Liście Oliwki skoncentrowany krem oliwkowy SPF 20

Moja opinia
Kosmetyki z serii liście zielonej oliwki mają bardzo przyjemny zapach. Po zastosowaniu peelingu i kremu moja skóra była odświeżona, delikatna i nawilżona, a pory na twarzy zwężone. Dodatkowo trzeba pamiętać, że występująca oleuropeina w kosmetykach ma działanie antyoksydacyjne (przeciwzmarszczkowe), łagodzące, chroniące skórę przed działaniem UVB.
Gorąco polecam kosmetyki z tej serii.

http://www.zarzeccydrogerie.pl/
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...